Express-Miejski.pl

Rozwój inwestycji i turystyki w gminie Kudowa-Zdrój

Sanatorium Polonia w Kudowie-Zdrój fot.: Jacek Halicki

Podczas sesji rady miasta przedstawiono książkę z rozpisanymi zadaniami gminy na lata 2010-2020.

W publikacji opisano zakres prac inwestycyjnych w gminie, który ma być zgodny z krajową polityką rozwoju.

- Taki dokument ułatwi nam przystąpienie do kolejnych projektów, jakie są realizowane zgodnie z planem w naszej gminie. Będziemy mogli wówczas skupić się na zgromadzeniu niezbędnych dokumentów, np. pozwoleniach na budowę, a dzięki temu nasze inwestycje będą realizowane od razu - stwierdza Czesław Kręcichwost, burmistrz Kodowy-Zdroju w wywiadzie dla TVKłodzko.

Opracowanie planu stanowi bazę do rozpoczęcia przewidzianych przez gminę zadań. Jest to tym bardziej ważne w momencie współpracy z Czechami. Do tej pory współpraca transgraniczna przynosiła dobre efekty, co dobrze rokuje na następne lata. Dla Czechów priorytetową sprawą jest stworzenie obwodnicy wokół Nachodu. Władze tamtejsze dążą szczególnie do wyeliminowania z miasta ruchu drogowego dla pojazdów ciężarowych.

- Dla nas całkowite wycofanie ruchu z miasta może oznaczać zmianę na gorsze, bo zmniejszenie ruchu turystycznego. Dlatego musimy wybrać mniejsze zło: pozostawić przejazd przez miasto, a dzięki temu będziemy mieli w Kudowie więcej turystów i ludzi, którzy będą chcieli u nas zostawiać pieniądze - przekonuje burmistrz.

Radni mają jeszcze inne zadania do zrealizowania, jak na przykład remonty jezdni, zagospodarowanie Góry Parkowej czy ocieplenie budynków w mieście. Ważną inwestycją gminy będzie zespół przdszkolno-żłóbkowy oraz budynek komunalny z mieszkaniami socjalnymi. Plan rozwoju znacznie ułatwi gminie przeprowadzenie tych inwestycji. Skróci czas gromadzenia niezbędnej dokumentacji i umożliwi inwestorom szybsze rozpoczęcie prac.

agn

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA