Express-Miejski.pl

Mundurowi walczyli ze sztangą

I Puchar Polski w wyciskaniu sztangi fot.: Andrzej Wachaczyk (TV Kłodzka)

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W klubie żołnierskim 22 Karpackiego batalionu piechoty górskiej w Kłodzku odbył się po raz pierwszy Puchar Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Zawody organizowane były w ramach święta 22 Karpacki Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku, a pomysłodawcą tej imprezy jest żołnierz batalionu, Adam Biel.

Zawodnicy biorący udział w zawodach podzieleni zostali na trzy grupy. Pierwszą tworzyły kobiety w kategoria „open”, drugą mężczyźni którzy podzieleni byli na osiem kategorii wagowych, od 75 do powyżej 120 kg. W trzeciej zaś znaleźli się weterani w wieku powyżej 40 lat. Wśród zawodników nie zabrakło reprezentantów straży pożarnej, straży więziennej, policji, przedstawicieli biura ochrony rządu i straży granicznej.

Zawody rozpoczęły się od wyciskania sztangi przez kobiety. Do tej rywalizacji zgłosiło się pięć osób. Bezkonkurencyjną okazała się zawodniczka reprezentująca Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych z Wrocławia, Daria Szczęsna. – To dopiero moje drugie zawody, w których udało mi się zaliczyć rekord, podnosząc sztangę o wadze 65 kg – mówiła zawodniczka.

Rywalizacja mężczyzn rozpoczęła się od najniższej kategorii wagowej liczącej 75 kg. Tutaj triumfował Marcin Garbas z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych z Wrocławia. W kategorii 82,5 kg najlepszy okazał się Arkadiusz Biel reprezentujący 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej.

Najwięcej emocji wzbudzały najcięższe kategorie wagowe w których startowali utytułowani zawodnicy: Artur Kiczuk (CSWIiCh Wrocław), Krzysztof Bałys (KMP Wałbrzych), Damian Laskowski (6 bpd Gliwice) i aktualny mistrz świata w wyciskaniu sztangi leżąc Andrzej Kocyła reprezentujący KWP we Wrocławiu.

W swojej kategorii 110 kg Andrzej Kocyła zajął pierwsze miejsce wyciskając ciężar 230 kg. W najcięższej kategorii powyżej 125 kg Artur Kiczuk, po wyciśnięciu rekordu zawodów 240 kg, próbował stoczyć bój z ciężarem o wadze ćwierć tony, jednak próba skończyła się lekką kontuzją.

W klasyfikacji drużynowej złoty medal wywalczyło Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, druga lokata przypadła KWP w Krakowie, a na najniższym miejscu podium uplasował się gospodarz, 22 Karpacki Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku.

Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA