Express-Miejski.pl

Dzień szkoły bez przemocy

Dzień szkoły bez przemocy fot.: KPP Kłodzko

Uczniowie szkoły podstawowej nr 3 w Kłodzku protestowali przeciwko przemocy. Z tej okazji zorganizowali happening „Dzień szkoły bez przemocy”.

Przez cały rok szkolny nauczyciele i pedagodzy wspólnie z funkcjonariuszami Policji i Straży Miejskiej przeprowadzali prelekcje. Zajęcia z dziećmi miały na celu ograniczenie przemocy rówieśniczej i uświadomienie, jaką odpowiedzialność ponoszą nieletni za czyny karalne. Aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom funkcjonariusze pełnili także służby w pobliżu szkoły. Niejednokrotnie patrolowali także szkolne korytarze, aby „mieć oko” na szkolnych „rozrabiaków”.

W ramach „Dnia szkoły bez przemocy” kłodzka podstawówka zorganizowała uroczysty apel oraz happening. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku i Straży Miejskiej. Podsumowano prowadzone wspólnie akcje i działania prewencyjne - „Stop Przemocy”, „Bezpieczne Dziecko” i „Razem Bezpieczniej”.

Uczniowie pokazali funkcjonariuszom jak protestują przeciwko przemocy w szkole - wypuszczając powietrze z czerwonych baloników mające symbolizować pozbycie się złości i agresji.

Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA