Express-Miejski.pl

Tragedia wisiała na włosku

Tragedia wisiała na włosku fot.: www.legutko15.republika.pl

Wypadek na przejeździe kolejowym, a nawet zderzenie się pociągów mógł spowodować jeden z noworudzkich mieszkańców. Wszystko przez kradzież linii telekomunikacyjnych na szlaku kolejowym.

W maju i czerwcu na czynnym odcinku kolejowym Ścinawka Średnia – Nowa Ruda doszło do kradzieży kolejowych linii telekomunikacyjnych. Przerwanie kabli uniemożliwiało łączenie się dyżurnego ruchu z podległymi stacjami, co mogło doprowadzić do wypadku na przejeździe kolejowym, a nawet zderzenie się pociągów.

Funkcjonariusze na gorącym uczynku złapali 48-letniego mieszkańca Nowej Rudy, który w domu opalał w piecu kaflowym skradzione kable, aby następnie sprzedać je w punkcie skupu złomu. Policja udowodniła mężczyźnie w sumie sześć kradzieży. Za każdym razem łupem sprawcy padało blisko 50 metrów kabla. Po opaleniu uzyskiwał niewiele – bo około 4 kg miedzi. Za kilogram miedzi można uzyskać od 15 do 20 złotych. Koszt skradzionych kabli telekomunikacyjnych to 10 tysięcy złotych.
 
Noworudzianin został już doprowadzony do kłodzkiej prokuratury, gdzie odpowie za umyślne sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i kradzieże. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA