Express-Miejski.pl

Konkurs rocznicy Samorządu Gminnego - rozstrzygnięcia

Konkurs rocznicy samorządu gminnego - rozstrzygnięcia fot.: www.powiat.klodzki.pl

Wybrano zwycięzców konkursu w związku z przypadającą w tym roku rocznicą dwudziestolecia Samorządu Gminnego.

Organizatorzy konkursu chcieli wzbudzić wśród dzieci i młodzieży zainteresowania walorami turystycznymi i kulturowymi powiatu kłodzkiego, kształtowanie aktywności turystycznej, a także budowanie własnej tożsamości regionalnej. Do konkursu wpłynęło 140 prac, spośród których komisja konkursowa wybrała te, które najlepiej wyrażały „ducha” ziemi kłodzkiej.

Pierwsze miejsce w kategorii szkoły podstawowej przypadło Agnieszce Bieniasz ze Szkoły Podstawowej w Krosownicach. Paulina Hajduk z Samorządowego Gimnazjum nr 2 w Domaszkowie zwyciężyła w kategorii ponadgimnazialnej, a w gimnazjalnej triumfowała Magdalena Burger z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Kudowie Zdroju.

Organizatorzy wyróżnili prace w kategorii szkół podstawowych, które otrzymali: Hubert Szczypek, Przemysław Poparda ze Szkoły Podstawowej w Pławnicy, Klaudia Hroboni, uczęszczająca do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wambierzycach, Lucyna i Agnieszka Kosińskie z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Długopolu Zdroju oraz Michał Sabatura ze Szkoły Podstawowa nr 3 w Kudowie Zdroju.

W kategorii szkół gimnazjalnych wyróżnienia otrzymali: Mateusz Burys (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Polanicy- Zdroju), Adrianna Noga – (Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie), Anna Filip (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jugowie), Marlena Kaszkur (Zespół Szkół Publicznych w Kudowie Zdroju) i Kornelia Krystians (Zespół Szkół Alternatywnych, Integrujące Gimnazjum w Kłodzku).

W kategorii gimnazjalnej na wyróżnienie zasłużyła Ewa Babiak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nowej Rudzie.

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy wyróżnieni w czerwcu pojadą na wycieczkę do Warszawy, która w swoim programie obejmuje m.in. wizytę w parlamencie Rzeczpospolitej Polskiej.

Dave

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Konkurs rocznicy Samorządu Gminnego - rozstrzygnięcia

  2010-06-05 10:21:38

  Dave

  Wybrano zwycięzców konkursu w związku z przypadającą w tym roku rocznicą dwudziestolecia Samorządu Gminnego.

 • 2010-10-06 13:26:35

  gość: ~Kornelia Krystians

  ostatnio dodany post

  Wycieczka miała się odbyć we wrześniu a mamy październik i żadnych informacji dotyczącej tego wyjazdu ani ja ani moja szkoła nie otrzymaliśmy...!!!
  Ciekawe czy w ogóle się odbyła ta wycieczka czy tylko zamydlili oczy uczestnikom???????

REKLAMA


REKLAMA