Express-Miejski.pl

Woda na jednej z ulic w Kłodzku

Woda na jednej z ulic w Kłodzku fot.: Daniel Denys

Ulica Korczaka w Kłodzku zalana. Nysa Kłodzko przekroczyła stan alarmowy, a metrolodzy ostrzegają, iż to nie koniec obfitych deszczów.

Wybite studzienki kanalizacyjne na ulicy Korczaka powodują, iż woda wylewa się na drogę. Ludzie zabezpieczają workami z piaskiem piwnice. W Kłodzku zwołano posiedzenie sztabu kryzysowego, w związku z zagrożeniem powodziowym. Stan alarmowy utrzymuje się w Kłodzku, ale w porównaniu z poprzednim dniem woda znacząco obniżyła się. Rzeka wylała w Krosownicach, ale na szczęście nie podtopiła żadnego domostwa. Stany ostrzegawcze utrzymują się na stacjach pomiarowych w Bystrzycy Kłodzkiej, Gorzuchowie, Bardzie Śląskim, Lądku Zdroju, Wilanowie, Stroniu Śląskim i Ścinawce.
 
Meteorolodzy ostrzegają, iż w czwartek będą rozwijały się chmury deszczowe i burzowe. Prognozowane sumy opadów wynoszą w województwie dolnośląskim 10-15 mm/12h, lokalnie mogą osiągnąć 30-50 mm/12h. W godzinach popołudniowych, wieczornych i w nocy na obszarze całej Polski z wyjątkiem województw północno-zachodnich będą występować burze, którym mogą towarzyszyć grad, silne porywy wiatru, krótkotrwały ulewny deszcz.

Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA