Express-Miejski.pl

Wojna z dopalaczami

Wojna dopalaczom fot.: www.dziennik.pl

Instytucje wraz z kłodzką policją zapowiadają walkę z dopalaczami.

Akcja ma na celu sprawdzenie, czy w sprzedawanych środkach nie ma substancji narkotycznych. W „dopalaczach” może występować substancja pn. benzylopiperazyna (BZP), która działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. Działanie jest podobne jak w przypadku amfetaminy lub marihuany. Może to w efekcie prowadzić do uzależnienia od zażywanego środka lub spowodować chęć sięgnięcia po inne silniejsze, a tak samo działające.

Służby interweniowały już w nowo otworzonym sklepie obok Gimnazjum nr 1 przy ulicy Zawiszy Czarnego. Policjanci zapowiadają, że w każdym przypadku posiadania przez nieletniego „dopalaczy” powiadamiani będą rodzice.

Substancje w nich zawarte działają podobnie do narkotyków i mogą być bardzo niebezpieczne szczególnie dla zdrowia nieletnich. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców kłodzkiego powiatu policjanci apelują do rodziców o zwracanie uwagi, jakie towary nabywają ich dzieci i co zamierzają z nimi zrobić.

Dave

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wojna z dopalaczami

  2010-05-29 09:31:00

  Dave

  Instytucje wraz z kłodzką policją zapowiadają walkę z dopalaczami.

 • 2010-05-30 13:23:11

  gość: ~Obiektywny

  Dopalacze są dużo lepsze od alkoholu i papierosów może tu byście ukierunkowali swoją 'walkę'!

 • 2010-05-30 17:47:30

  gość: ~GEnovia

  co za ludzie dopalacze są już od ponad 3 lat w Polsce i taki śmieszny burmistrz z chordą pajaców chcą coś nagle z tym zrobić. Czyż by tu chodziło o wybory które mamy za niedługo?? tak to jest w tej Polsce wszyscy na pokaz...

 • 2010-05-31 07:52:59

  gość: ~pro

  ostatnio dodany post

  dokładnie myślą że coś mogą zrobić zbierają podpisy na zamknięcie sklepów... no komu to pokażą...?? a co najlepsze to że nie podoba sie ludziom iż ten sklep jest koło szkoły zapominając o tym iż w centrom gdzie by taki sklep nie powstał to będzie koło jakiejś szkoły albo placówki publicznej.

REKLAMA


REKLAMA