Express-Miejski.pl

Przeprowadzka w centrum psychiatrii

wcpd.pl fot.: wcpd.pl

W Wojewódzkim Centrum Psychiatrii Długoterminowej w Stroniu Śląskim przebywa obecnie 330 pensjonariuszy. Ponad 120 z nich przeniesie się do nowego obiektu.

Stary budynek od lat nie spełniał swojej funkcji. Pomieszczenia centrum są zdewastowane, ściany wymagają odświeżenia, meble są stare i zniszczone. Budynek lata świetności ma już dawno za sobą. Od początku lat 50 służy jako centrum psychiatrii, od tego czasu niewiele się zmieniło.

Pensjonariusze poruszający się na wózkach inwalidzkich, słabowidzący i z dysfunkcją ruchu zostaną przeprowadzeni do nowo wyremontowanego budynku, który wcześniej spełniał funkcje gospodarcze. Remont kosztował ponad 130 mln złotych pokrytych z budżetu województwa. Pozostali pensjonariusze musze pozostać w starym budynku. Jednak już w przyszłym roku zostanie wyremontowany i odnowiony kolejny blok szpitala.

eMKa/Express-Miejski.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Przeprowadzka w centrum psychiatrii

    2018-03-05 23:01:23

    gość: ~Antoni21

    ostatnio dodany post

    Największy problem jest zazwyczaj z tymi największymi elementami. To tyczy się dosłownie każdej przeprowadzki. Właśnie dlatego ja wolę załatwiać transport mebli przez https://gielda.furgonetka.pl/ dzięki czemu przewiezienie szafy czy łóżka nie stanowi problemu i przede wszystkim nie jest dużym obciążeniem dla budżetu.

REKLAMA


REKLAMA