Express-Miejski.pl

Miejsce strzeżone – akcja policji

Miejsce strzeżone – akcja policji fot.: KPP Kłodzko

Kierowcy bardzo często nie respektują potrzeb osób niepełnosprawnych i nie liczą się z konsekwencjami utrudnień w ruchu. Niepełnosprawni, wobec takiego zachowania kierowców, pozbawieni są możliwości swobodnego funkcjonowania oraz poruszania się w miejscach publicznych.

Zgodnie z polskim ustawodawstwem prawo do parkowania na kopertach mają tylko posiadacze specjalnej karty parkingowej, czyli osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz ograniczonej sprawności ruchowej. Z myślą o takich osobach na publicznych parkingach wydzielono specjalne miejsca postojowe. Mimo jasnych przepisów, miejsca na kłodzkich parkingach często są zajmowane.

Kłodzka policja przeprowadziła działania pn. ”Miejsce zastrzeżone”. Celem akcji było zwrócenie uwagi kierowców na problem zajmowania miejsc przeznaczonych wyłącznie dla osób niepełnosprawnych, tzw. "kopert". Policjanci przez trzy godziny ujawnili 75 wykroczeń związanych z przepisami o zatrzymaniu i postoju z uwzględnieniem parkowania na tzw. „kopertach”. Efektem było nałożenie 27 mandatów karnych, pouczono 23 kierowców, a do sądu trafi 25 wniosków o ukaranie sprawców wykroczeń.

Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA