Express-Miejski.pl

Lewin Kłodzki. Nowy Wójt wybrany

wybory wójta w Lewinie Kłodzkim fot.: eko-samorzadowiec.pl

Drugą turę wyborów w Lewinie Kłodzkim wygrał Jerzy Cierczek.

W Lewinie Kłodzkim odbyły się przedterminowe wybory na Wójta Gminy Lewin Kłodzki. Poprzedniego wójta Szczypkowskiego odwołano, gdyż inicjatorzy referendum zarzucali mu m.in. nieudolną politykę inwestycyjną i kadrową. Ich zarzuty poparła połowa wyborców.

Do wyłonienia gospodarza Gminy potrzebna była jednak druga tura. W niej Cierczek pokonał Krzysztofa Pustułę. Na nowego Wójta swój głos oddało blisko 54 procent głosujących, a na drugiego kandydata nieco ponad 37 procent. W sumie do urn poszło tylko 622 mieszkańców spośród 1669 uprawnionych. 

Jerzy Cierczek przed dwie kadencji, do początku 1998 roku, pełnił już funkcję Wójta Gminy.

Janko

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Lewin Kłodzki. Nowy Wójt wybrany

  2012-08-17 22:15:14

  Janko

  Drugą turę wyborów w Lewinie Kłodzkim wygrał Jerzy Cierczek.

 • 2012-08-18 13:00:13

  krejzi

  Mam nadzieje, że to będzie odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Dobra wladza to klucz do sukcesu w każdym miescie. Jeżeli nie będzie dobrego gospodarza to wszystko szlak trafi. Życzę temu panu wszystkiego najlepszego i oby się okazal lepszy od poprzednika.

 • 2012-08-19 22:49:49

  kolek

  Nowe Władzie nowe możliwości. Mam nadzieję, że nowa władza nie będzie myśleć tylko i wyłącznie o sobie, a też o wszystkich mieszkańcach, którzy zasługują na to by mieszkało im się godnie w tym mieście. Oby to był trafny wybór, gdyż jak nas uczy historia z tymi wyborami było bardzo różnie.

 • 2012-08-20 13:20:42

  prosty

  Wreszcie, gdyż to wszystko trwało już zdecydowanie za długo. Mam nadzieje, że nowe władze okażą się w pełni kompetentne i będą wykonywać swoją pracę z należytym szacunkiem. Mam dość ludzi, którzy okupują stołki tylko dla pieniędzy. czas dac także coś od siebie.

 • 2012-11-07 11:51:37

  gość: ~sonar

  Jak widać po frekwencji ponad połowa mieszkańców Lewina i okolic olewa prawo swoje do dokonania wyboru swego przedstawiciela na tak waznym stanowisku i wogóle szcza na to co sie dzieje w ich miejscu życia.. Potem będą darli pyski że znów źle ,zę znów to nie to, że to nie ja....itd.

 • 2012-11-07 13:19:06

  gość: ~Marta

  Gmina Lewin Kł. to taka większa wieś . Wystarczyło , ze poszli znajomi i najbliższa rodzina nowego kandydata na wójta i referendum było skuteczne ( dla organizatorów). Nie wnikam w zasadność , bo nie znam dokładnie tamtych spraw. Wiem , że jeszcze poprzedni wójt też był krytykowany za małą skuteczność i co ? Wybrany nowy też nie miał sukcesów, jak mówi tekst piosenki - "TAKA GMINA" . Lewin Kł . z bardzo małym potencjałem , najlepiej by skorzystał , gdyby połączył się z gminą KUDOWA ZDR, bo i tak jest dla niej zapleczem ,( to tylko sypialnia i obrzeża Kudowy Zdroju).

 • 2017-03-28 07:56:34

  gość: ~Astrid

  ostatnio dodany post

  nhl wholesale jerseys cheapest soccer jerseys

REKLAMA


REKLAMA