Express-Miejski.pl

Wystawa zegarów w Kłodzku

Wystawa zegarów fot.: Dave

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Atrakcji w postaci wystaw i ekspozycji nie brakuje w Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Dla odwiedzających czekają dwie interesujące wystawy.

Prawie 500 zegarów mechanicznych można podziwiać w czasie wystawy zegarów mechanicznych, popularnych na Śląsku w XIX i XX wieku. Ekspozycja ukazuje ponadto działające na Śląsku największe fabryki zegarów należące do Gustawa Beckera w Świebodzicach czy braci Epnerów ze Srebrnej Góry.

Kolejną wystawą stałą w Muzeum Ziemi Kłodzkiej jest ekspozycja na temat współczesnego kłodzkiego szkła artystycznego na tle tradycji szklarstwa Ziemi Kłodzkiej. Przygotowanych zostało 205 unikatowych dzieł projektantów i artystów szkła mieszkających na Ziemi Kłodzkiej i działających w dolnośląskich hutach po 1945 roku. Podczas zwiedzania można zobaczyć prace m.in. Z. Horbowego, T. Turkiewicza czy J. Robaszewskiego. Głównym punktem ekspozycji jest część historyczna wystawy, obejmująca wyroby dawnego przemysłu szklarskiego, którego tradycje na Ziemi Kłodzkiej sięgają średniowiecza!

Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku otwarte jest od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00, a w soboty i niedzielę w godzinach od 11:00 do 17:00. Wstęp na lekcję muzealną kosztuje 2 zł. Zapraszamy również do korzystania z regionalnego księgozbioru muzealnej biblioteki, czynnej od środy do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.

Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA